Artykuły

W jakich bankomatach można wypłacić pieniądze bez prowizji, będąc w Credit Agricole?

28004-W-jakich-bankomatach-mozna-wyplacic-pieniadze-bez-prowizji-bedac-w-Credit-Agricole

W niektórych bankach uiszczanie niewielkiej, comiesięcznej opłaty pozwala klientom na bezprowizyjną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów. Tego rodzaju rozwiązanie stosuje bank Credit Agricole, którego ofertę prezentujemy poniżej.

To, ile zapłacimy za wypłatę środków pieniężnych z naszego konta osobistego, na ogół zależy od tego, z jakiego bankomatu zechcemy pobrać pieniądze. Jeśli należy on do banku, w którym posiadamy konto – najprawdopodobniej nie zapłacimy nic. W przypadku innych bankomatów (należących do konkurencyjnych banków lub operatorów prywatnych), może zostać nam naliczona nawet kilkuprocentowa prowizja.

Dostępne pakiety kont

Credit Agricole oferuje swoim klientom trzy rodzaje pakietów kont o uniwersalnym charakterze, z których może skorzystać każda osoba fizyczna. Należą do nich:

  • Konto PROSTOoszczędzające,
  • Konto PROSTOoszczędzające PLUS,
  • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM.

W pakiecie pierwszego z wymienionych kont jest dostępna karta płatnicza Visa Elektron, z kolei dla dwóch droższych pakietów przeznaczona jest karta debetowa Master Card. Niezależnie od tego, którą kartę wybierzemy, opłaty za pobranie gotówki z bankomatu będą takie same.

Dzięki koncie Premium wszędzie wypłacisz za darmo

Najdroższa z opcji, a więc pakiet Premium, gwarantuje darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów – nie tylko na terytorium Polski, ale również poza granicami naszego kraju. Tańsze pakiety także zapewniają dość korzystne warunki korzystania z bankomatów, co potwierdzają dane zamieszczone w poniższej tabeli.

Zestawienie opłat za wypłatę gotówki z bankomatów

Pakiet konta    Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające PLUS Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Credit Agricole - opłaty za pobranie gotówki z bankomatu
wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce 5 zł 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów zagranicą 5 zł 5 zł 0 zł
Opłata miesięczna za możliwość bezprowizyjnej wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów 6 zł x x

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za 6 zł miesięcznie można mieć wszędzie za darmo

Najbardziej podstawowy pakiet, a więc konto PROSTOoszczędzające, pozwala na bezpłatne pobieranie gotówki wprawdzie jedynie w bankomatach znajdujących się w placówkach banku, jednakże za niewielką opłatą - zaledwie 6 zł - można sobie zapewnić darmową wypłatę środków ze wszystkich krajowych bankomatów. W obecnych czasach, gdy bankomaty to główne źródło gotówki (o ile na koncie posiadamy środki w wysokości odpowiedniej do dokonania wypłaty).