Artykuły

Spóźnianie się z ratą w Providencie nie popłaca

28480-Spoznianie-sie-z-rata-w-Providencie-nie-poplaca

Provident to jedna z najbardziej znanych firm, udzielających pożyczek pozabankowych. Próbuje usilnie kreować wizerunek zaufanego pożyczkodawcy, ale jeszcze niedawno miała problemy z UOKiK-iem, któremu nie podobała się wysokość niektórych opłat pobieranych przez Providenta. Został zmieniony cennik, ale i tak nie jest tanio. Na pewno nie popłaca spóźnianie się z ratą w Providencie.

Provident działa na polskim rynku pożyczek pozabankowych już od 18 lat, a na jego temat wyrosło najwięcej mitów spośród wszystkich firm z całego sektora szybkich pożyczek. Przede wszystkim dlatego, że Provident był pionierem na tym rynku, a do tego zawsze był bardzo aktywny w swojej działalności biznesowej, wdrażając nowe produkty.

Oferta pożyczkowa

Obecnie oferta Providenta obejmuje segment klientów indywidualnych, pożyczki dla firm oraz specjalną ofertę dla stałych klientów. Przeciętny Kowalski może wybierać tak naprawdę pomiędzy trzema różnymi produktami. Przede wszystkim jest to pożyczka z tygodniowa ratą. Można tu pożyczyć nawet do 10 tys. zł. Provident oferuje dwa warianty: obsługę domową (zanim się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na jej wysokie koszty) oraz obsługę online. W pierwszym przypadku gotówkę dostarczy nam do domu doradca klienta i to on będzie odbierał co tydzień od nas ratę. W drugim wariancie Provident przelewa pieniądze na nasze konto, a potem my spłacamy raty również za pomocą przelewów.

Podobne rozwiązanie stosowane jest w przypadku pożyczki z miesięczną ratą, tyle że tutaj można pożyczyć do 15 tys. zł na okres od 3 do 24 miesięcy. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej, dzięki której można spłacić inne zobowiązania, możemy pożyczyć maksymalnie 9 tys. zł na 45, 60 albo 75 tygodni.

Czy warto się spóźniać ze spłatą?

Provident nie do końca ujawnia otwarcie, ile naliczy nam za spóźnienie w spłacie raty. Odsyła tutaj do swojej infolinii. Można się jednak domyślać, że tanio nie jest. Provident naliczy klientowi 15 zł za każdy monit telefoniczny lub wysłany pocztą, jeśli klient będzie zalegał ze spłatą raty.

W tej sytuacji warto pomyśleć o innym rozwiązaniu, które dopuszcza Provident w swojej ofercie pożyczkowej. Jeśli mamy problem ze zdobyciem środków na uregulowanie zobowiązania, a zbliża się termin raty, można skorzystać z wariantu Okresowa Przerwa w Spłacie, co umożliwia odroczenie terminu spłaty od 1 do 4 rat (pożyczka z ratą tygodniową, pożyczka konsolidacyjna) lub jednej raty (pożyczka z ratą miesięczną) bez podania przyczyny.