Artykuły

Ranking kredytów hipotecznych dla firm

Ranking kredytów hipotecznych dla firm

Długa weryfikacja danych, żmudne przygotowywanie dokumentów, większy wkład własny i ostrzejsze kryteria przy przyznawaniu kredytów to problemy, z jakimi bardzo często muszą borykać się przedsiębiorcy, którzy chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny na swoją firmę. Dziś sprawdzamy, gdzie dostaną oni najkorzystniej taki kredyt.

Na wstępie należy zaznaczyć, że kredyty dla firm są im najczęściej udzielane tylko wówczas, gdy działalność jest prowadzona od co najmniej pół roku. Jeśli jednak chcemy mieć naprawdę duży wybór ofert bankowych firma powinna uzyskiwać dochód najlepiej od co najmniej roku. Na potrzeby naszego rankingu przyjęliśmy, że firma chce zaciągnąć kredyt hipoteczny na kwotę 1 mln zł na okres 15 lat.

Najkorzystniejsze RRSO proponuje firmom na chwilę obecną Raiffeisen Polbank w ofercie Kredyt hipoteczny (wolne zawody). Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi tu tylko 4.18 % i składają się na nią: 1% marży banku, 0,5% prowizji i 5 tys. prowizji przygotowawczej. Kredyt może być przeznaczony nie tylko na zakup nieruchomości, ale również samochodów dla firmy czy nawet refinansowanie zobowiązania w innym banku. Maksymalna kwota kredytu może być powiększona o 200 tys. Wcześniejsza spłata kredytu wiąże się z prowizją w wysokości 3% od kwoty wcześniej spłacanej.

Wybierz kredyt dla swojej firmy w Banku BGŻ!

Drugą korzystną ofertą dla firm jest Plan Finansowania Biznesu MultiBanku. Tu jednak oprocentowanie rzeczywiste kształtuje się na poziomie 6.91 %, a prowizja przygotowawcza przy naszych założeniach wyniosłaby aż 20 tys. zł. Bank wymaga też zabezpieczenia kredytu na nieruchomości mieszkalnej i komercyjnej. Nic nie kosztuje nas za to wcześniejsza spłata kredytu, a jego maksymalna kwota to nawet 4 mln zł.

Sprawdź teraz Plan Finansowania Biznesu w MultiBanku!

I miejsce trzecie w naszym rankingu zajmuje mBank i jego kredyt hipoteczny. Tu RRSO wynosi 7.66 %, przy czym nie płacimy większości kosztów okołokredytowych. Nie płacimy w tej ofercie bowiem ani prowizji przygotowawczej, za rozpatrzenie wniosku, od niewykorzystanych środków czy za wcześniejszą spłatę kredytu. Bank wymaga jednak wykupienia zabezpieczenia kredytu.