Poradnik finansowy

Oszczędzamy na koncie oszczędnościowym!

Nie traćmy czasu! Nie pozwólmy, by nasze pieniądze nie zarabiały na nasze przyszłe potrzeby! Skorzystajmy z ofert kont oszczędnościowych, by móc elastycznie oszczędzać. Oto najnowszy ranking najlepszych na rynku ofert kont oszczędnościowych.

Przyjęliśmy, że mamy 35 tysięcy złotych, które chcemy przeznaczyć na konta oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją. Do ich założenia nie wymagane jest posiadanie konta osobistego. Dostęp do konta możliwy jest przez Internet.

Zdecydowanie najwięcej, bo aż 108,67 złotych po odjęciu podatku Belki, zarobimy, jeśli skorzystamy z zajmującej pierwsze miejsce w rankingu oferty BGŻOptima Banku Gospodarki Żywnościowej. Oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku jest równe 4,6 procent. Z posiadaniem tego konta nie wiążą się żadne opłaty: za otwarcie i posiadanie konta, za przelewy zewnętrzne nie zapłacimy absolutnie nic. Wszystkie operacje, nawet podpisanie umowy, wykonywane są za pośrednictwem Internetu.

ING Bank Śląski proponuje Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus II, którego oprocentowanie wynosi 4,5 proc. w skali roku. W przypadku ustalonej kwoty daje to miesięczny zarobek równy 106,31 zł. Z tą ofertą wiążą się jednak opłaty. Koszty mogą spowodować otwarcie rachunku, przelewy zewnętrzne w Internecie, przelewy przez telefon i w placówkach banku. Bank udostępnia jeden bezpłatny przelew zewnętrzny przez Internet.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się oferta MultiBanku – Rachunek Multimax z oprocentowaniem równym 2,5 proc. w skali roku. Po miesiącu oszczędzania otrzymamy 59,06 zł. Otwarcie i prowadzenie rachunku są bezpłatne, jednak za wykonywanie przelewów naliczone będą dodatkowe opłaty. Za przelewy wewnętrzne niezależnie od kanału będzie to 5 zł a za przelewy zewnętrzne 10 zł. Bank dopuszcza jeden darmowy przelew na każdy kanał w miesiącu.