Poradnik finansowy

Duży zysk w krótkim czasie

Zarabianie dużej ilości pieniędzy w bardzo krótkim czasie, można powiedzieć marzenie każdego z nas. Jednak jest pewien sposób, by w dość szybkim terminie cieszyć się pokaźnymi zyskami.

Załóżmy, że dysponujemy kwotą 40 tysięcy złotych, którą wpłacamy na lokaty bankowe. Która opcja da nam największy możliwy zysk po tygodniu oszczędzania? Najwyższe oprocentowanie lokaty znajdziemy w ofercie „Lokaty Spinającej” Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Wynosi ono w skali roku 2,75 proc., co oznacza, że po tygodniu oszczędzania można otrzymać 17,32 złotych. Jest to lokata bankowa dostępna online, do założenia której potrzebny jest zaledwie 1 tysiąc złotych. Zerwanie tej odnawialnej lokaty przed terminem wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

INVEST-BANK proponuje „Lokatę internetową”, której oprocentowanie w skali roku wynosi 2,5 proc. Oznacza to, że po tygodniu oszczędzania otrzymamy 15,75 złotych. Podobnie jak w pierwszym przypadku, do założenia tej lokaty potrzebny jest tylko 1 tysiąc złotych, a jej zerwanie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

Oprocentowanie 1,5 proc. w skali roku znajdziemy w ofercie „FM Lokaty w PLN” FM Banku. Po tygodniu oszczędzania na tym produkcie otrzymamy 9,45 złotych. Tak samo jak dwa poprzednie przypadki, tak i tutaj zerwanie lokaty, do której założenia potrzeba 1 tysiąca złotych, wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.